1. závod CZECH KART OPEN – MČR & PAČR


PRVNÍ ZÁVOD SPOJENÉHO MOTOKÁROVÉHO SERIÁLU CZECH KART OPEN, TEDY ZÁVODY MISTROVSTVÍ ČR, POHÁRU AČR A SÉRIÍ ASN, BYL VELMI ÚSPĚŠNÝ PRO CRG TEAM OKKART. ČTYŘI NASAZENÉ MOTOKÁRY, Z TOHO JEDNO VÍTĚZSTVÍ, DVĚ DRUHÁ MÍSTA A JEDNO TŘETÍ MÍSTO, TAKOVÁ BYLA BILANCE SEVEROČESKÉHO MOTOKÁROVÉHO TÝMU NA TŘINECKÉM STEEL RINGU.

01

Nováček v týmu Sebastián Šťastný

Nováčkem v týmu je pro letošní rok mladičký Sebastián Šťastný, startující v Mistrovství ČR v kategorii Baby 60. Nový pro něj není jen tým, ale také technika. Podvozek CRG HERO, úspěšný ze závodů MINI 60 v zahraničí, především z WSK. O pohon se pak stará osvědčený motor TM z dílny Macháč Motors. Malý Séba se v pátek seznamoval nejen s technikou, ale také s třineckým okruhem, na kterém byl poprvé. V sobotu dopoledne již začal postupně zrychlovat a v měřeném tréninku obsadil třetí místo. Po startu první závodní jízdy, která se poprvé odjela již v sobotu večer, se probojoval na druhou pozici, kterou udržel čistou jízdou až do cíle.

O několik okamžiků později se na dráhu vydala sloučená skupina rokkerů, tedy kategorie ROK a SuperROK. V té silnější hájil barvy CRG TEAMu OKKART Marek Pytlík. Ten v loňském roce sbíral zkušenosti v mezinárodním mistrovství Německa DKM v kategorii OK. Letos jsme však v jeho případě zvolili kategorii SuperROK, a to především z důvodu vyššího váhového limitu. Marek při své rokkerské premiéře patřil po celý víkend k nejrychlejším a své tempo potvrdil vítězstvím v měřeném tréninku. První závodní jízdu, která se taktéž odjela v sobotu, pak dokončil na druhém místě.

01

Marek Pytlík před největším soupeřem

Po odjetí prvních jízd všech kategorií přišel na řadu vytrvalostní závod HONDA Endurance, ve kterém již tradičně startovaly za CRG TEAM OKKART dvě posádky. Tou první byla dvojice Andrew Schmid a Jiří Vostoupal startující pod názvem TEAM OKKART – AP Racing. Druhou posádkou pak byl TEAM OKKART – KART 33 ve složení Jiří Petera a David Matějů. Bohužel, Jiří Petera doplatil na nedostatek předsezónního tréninku z důvodu vážné nemoci a třinecký okruh mu hned připomněl náročnost motokárového sportu, když si Jirka v pátečních trénincích pohmoždil žebra. V sobotu zkusil absolvovat ještě poslední trénink, ale nakonec se rozhodl, že do závodu nenastoupí. Místo něj se do motokáry tedy posadil Ondřej Kočka, který v letošním roce nemá v plánu aktivně příliš závodit, ale věnovat se chodu týmu.

Měřený trénink pro vytrvalostní závod byl velmi příznivý pro CRG TEAM OKKART, když David Matějů vyjel Pole Position a Andrew Schmid skončil druhý. Do samotného závodu pak bez jakéhokoliv tréninku startoval z prvního místa Ondřej Kočka následovaný Andrewem Schmidem. Po startu se naši jezdci propadli na druhé, respektive třetí místo, ale hned ve třetí zatáčce si vzal Ondřej Kočka vedení zpět. Vzhledem k jeho zkušenostem začal celému poli odjíždět a zajížděl časy téměř o vteřinu rychlejší než zbytek pole. Po necelé třetině závodu šli do motokár David Matějů a Jiří Vostoupal. David Matějů pochopitelně nedržel nasazené tempo Ondřejem Kočkou, ale přesto byl po celý jeho stint nejrychlejším jezdcem na dráze. Jiří Vostoupal během svého stintu dokázal vybojovat jednu pozici a posunout tak svou motokáru pořadím výš. Na poslední část závodu šli do motokár opět Ondřej Kočka a Andrew Schmid. Andrewovi však došly síly a začal výrazněji ztrácet, nicméně i přesto dokázali s Jirkou Vostoupalem cílem projet na třetím místě. Ondřej Kočka svou jízdou zvyšoval náskok vedoucí motokáry a společně s Davidem Matějů si tak bezpečně dojeli pro vítězství.

V neděli pak pokračovali druhými jízdami Sebastián Šťastný a Marek Pytlík. Séba se ve druhé jízdě projevil jako skutečný závodník, když se společně s vítězem první jízdy Maxem Kepeňem již od prvního kola předjížděli, a to dokonce několikrát za kolo. Mnoho diváků pak jejich souboje hodnotili za koření celého víkendu a všechny jízdy kategorie Baby 60 společně s rychlejší kategorií Mini 60 pak za nejhezčí závody celého podniku. Zatímco druhá jízda byla příznivější pro našeho Sébu, když zvítezil, v superfinále, ve kterém oba borci pokračovali v nádherných tvrdých, ale čistých soubojích, se pak musel před svým soupeřem sklonit a s pokorou vzít vybojované druhé místo.

01

Séba ve vedení závodní jízdy

Marek Pytlík se ve druhé jízdě po startu z Pole Position propadl na třetí místo, ale hned v prvním kole se probojoval na místo druhé. V průběhu závodu se ale propadl, a když v posledních zatáčkách posledního kola útočil na druhé místo, tento útok mu nevyšel, roztočil se a svou motokáru musel roztlačit. Do cíle tak dojel mezi posledními jezdci. V superfinále však první kola vedl, nicméně zhruba ve třetině závodu byl předjet a do cíle dojel na druhém místě.

01

Marek se soustředí před Superfinálem

CRG TEAM OKKART pak pokračuje hned příští týden ve Vysokém Mýtě, kde se na prvním závodě Moravského poháru představí opět Sebastián Šťastný, kterého doplní Vít Goluch (KZ2 Senior). V rámci testu se pak na dráze objeví i Ondřej Kočka (OK). Seriál spojených mistrovských a pohárových závodů Czech Kart Open pak pokračuje poslední víkend v dubnu na opačné straně republiky, na chebské KARTARÉNĚ YPSILONKA.

01

Vyhlášení kategorie Baby 60 – 2. místo: Sebastián Šťastný – CRG TEAM OKKART

 

01

Vyhlášení kategorie SuperROK – 2. místo: Marek Pytlík – CRG TEAM OKKART

 

01

Vyhlášení kategorie HONDA Endurance – 1. místo: David Matějů, Jiří Petera, Ondřej Kočka – CRG TEAM OKKART; 3. místo: Andrew Schmid, Jiří Vostoupal – CRG TEAM OKKART

TISKOVÁ ZPRÁVA VE FORMÁTU PDF KE STAŽENÍ ZDE.

CRG TEAM OKKART

Jiří Kočka OKKART Servis
Straky 29
417 71 Zabrušany

KONTAKT


Kalendář závodů


Partneři

a další